Зміст
Перед купівлею вживаного електрокара варто ознайомитися з його основними конструктивними особливостями та характеристиками. Також, необхідно провести ретельний огляд, оскільки вживане авто може приховувати багато «секретів», про які не поспішають розповідати під час продажу.
На що звернути увагу перед покупкою?
Перед тим як обирати і купувати електромобіль, насамперед, визначтеся з бюджетом: чим більша сума, яку ви готові витратити, тим більший запас ходу матиме придбана «електричка». Найдоступніші вживані електрокари мають дальність ходу близько 100-150 км, а їхні ціни стартують від $5 000. Наприклад, до цього списку входять Ніссан Ліф, Форд Фокус, Рено Зое, Кіа Соул, Фольксваген Е-гольф тощо. У ціновому діапазоні $15 000 - $20 000 знаходяться авто із запасом ходу побільше - 200-300 км.
Ще один важливий фактор - визначтеся з місцем зарядки. Якщо ви живете в приватному будинку і ваш електромобіль має акумулятор невеликої ємності, то його спокійно можна заряджати від звичайної побутової розетки. Для швидкої зарядки знадобиться 3-фазна електромережа і пристрій потужніший (але це за умови, якщо авто має потужний бортовий інвертор).
Якщо немає можливості заряджатися вдома, існують громадські зарядні станції, розташовані поблизу або в межах кількох кварталів. Порахуйте скільки часу буде йти на дорогу туди і назад. Також, ціна заряджання на таких станціях трохи вища, ніж від домашньої розетки (але при цьому потужніша і швидша).
Третій момент - це ваші щоденні поїздки і стиль життя. Якщо ви за день проїжджаєте понад 100 км і часто подорожуєте, то вам потрібно придивитися собі електромобіль з більш ємною батареєю і запасом ходу відповідно.
Четвертий момент - це вартість проїзду, яка безпосередньо залежить від вашого розпорядку дня. Звичайно, ціна заряджання електрикою в рази менша, ніж заправка паливом автомобіля з ДВЗ. Але все ж, купуючи електромобіль, ви маєте розуміти, які витрати на заряджання батареї вас очікують.
Огляд вживаного електромобіля
Перед тим як купити вживаний електрокар, потрібно перевірити:
- Стан батареї: перевірте наявність помилок, використовуючи додаток. Для цього підключіться до роз'єму OBD II через діагностичний сканер.
- Стан кузова, технічної частини та ПЗ: огляньте зазори кузовних деталей і в якому стані фарба, звірте маркування скла, перевірте чи є вм'ятини, оцініть ходову і гальма, рульову колонку, протектор шин, функціонування всіх систем машини, опалення та вентиляцію.
- Стан салону: потертості та пошкодження можуть вказувати на те, що цей електромобіль працював у таксі (а такі машини краще не купувати).
- Історію електромобіля: застава, арешт, неоплачені штрафи та інші юридичні обмеження повинні бути відсутніми.
- Процес підзарядки. Перевірте як електромобіль заряджається від різних типів зарядних станцій. За можливості перевірте чи заряджається авто саме в тому місці, де ви плануєте підзаряджатися постійно.
- Рекуперацію. Під час перевірки рекуперації пам'ятайте, що вона не працює, коли заряд батареї 90% і більше. Це зроблено з метою захисту, щоб запобігти перезаряду акумулятора.