Зміст

  1. Скільки часу потрібно заряджати Теслу вдома?
  2. Як правильно заряджати Tesla вдома?

Заряджати електромобіль удома - найкомфортніше та економічно вигідніше. Для цього потрібно придбати спеціальну зарядку, завдяки якій вам не доведеться годинами чекати своєї черги на електрозаправці. Це може бути як портативна, так і настінна зарядна станція, яку можна використовувати у себе вдома або в гаражі. Тільки ось така зарядка не забезпечить вам велику швидкість поповнення запасу енергії батареї.

Скільки часу потрібно заряджати Теслу вдома?

Час зарядки будь-якого електромобіля залежить від ємності акумулятора, потужності зарядного пристрою та можливостей самого електромобіля. Американська Tesla має зарядний порт Type 1, а європейська - Type 2.

Європейський електромобіль може приймати потужність до 22 кВт за трьома фазами, а американська модель - до 7,4 кВт за однією фазою. Щоб дізнатися приблизний час зарядки, потрібно розділити ємність акумулятора на потужність зарядного пристрою: батарея на 75 кВт/год заряджатиметься близько 7 годин зарядкою на 11 кВт (якщо це Type 2).

Домашні пристрої довго заряджають електрокар, але це не проблема, адже можна підзаряджатися і в нічний час. Нічна зарядка є найбільш зручним варіантом для щоденного використання. Ставите заряджатися свій автомобіль перед сном, а прокидаєтеся з повністю зарядженим акумулятором. Але в такому разі бажано придбати пристрій із додатковими функціями (автоматичний перезапуск, блокування) і захистами від перенапруги, витоку струму тощо.

Як правильно заряджати Tesla вдома?

Правильна зарядка передбачає дотримання всіх правил безпеки. Тому, перед підключенням пристрою перевірте роз'єм і конектор на наявність води або сторонніх предметів - все має бути чистим і сухим. Після перевірки можна під'єднати зарядний пристрій до розетки, чекаючи сигналу готовності від блоку управління. Далі, можете спокійно підключити зарядний конектор до електромобіля.

Відключається зарядка також у правильній послідовності: для початку потрібно розблокувати автомобіль, щоб він припинив передачу струму, і тільки потім відключити кабель від електромобіля і потім відключити пристрій від розетки.

Також, не забувайте про наявність заземлення: багато зарядних пристроїв можуть працювати і без нього, але краще не нехтувати такими речами. За наявності заземлення, весь струм, що накопичився на корпусі автомобіля, через розетку йде в землю. Без захисного заземлення виникає ризик накопичення статичної напруги, що призводить до удару струмом.

Не зайвим буде і встановлення силової розетки: зарядні станції для електромобілів досить потужні пристрої, а силова розетка тільки убезпечить вас і вашу домашню/гаражну електромережу.