Кількість
|
Вартість
|
||
|
Трифазні зарядки для електромобілів - це спеціальні зарядні станції, які заряджають електромобіль за трьома фазами (якщо зарядний роз'єм має три фази).
Особливості 3-фазних зарядок
Трифазна зарядка для електромобіля працює і підключається виключно до трифазного джерела живлення. Зарядний порт Type 2, яким обладнують європейські електромобілі має три фази.
Зарядний роз’єм GB/T AC яким оснащені електрокари, виготовлені для ринку Китаю, мають одну фазу. Але деякі авто, наприклад Xpeng G9, BYD Tang EV, NIO ES8, мають 3-х фазний GB/T. Тому, для цих «електричок» можна використовувати трифазні зарядки на 11 кВт.
Трифазна зарядка більш швидка, порівняно з однофазною. Але для її реалізації потрібна відповідна електромережа (не кожна підтримує 3-фазне живлення).
Швидка підзарядка набагато ефективніша і суттєво економить час. Більшість пропонованих станцій працюють на потужності 11-22 кВт. Також є моделі і більш високої потужності, з декількома конекторами для заряджання.
Як вибрати 3-х фазну зарядку для електромобіля?
Трифазну зарядну станцію можна використовувати в приватних будинках, у комерційних і офісних будівлях, на заправних станціях, автомагістралях, промислових підприємствах. Головне переконатися, що є відповідна мережа, яка витримає будь-яке навантаження.
Вибір насамперед має ґрунтуватися на таких моментах:
- Призначення. Якщо ви шукайте пристрій для заряджання свого електромобіля, тоді потрібно брати портативну або настінну станцію з портом Type 2 або GB/T AC. Для комерційних цілей розглядайте потужне підлогове обладнання на кілька конекторів.
- Монтаж. Існують переносні та стаціонарні (настінні та підлогові) трифазні станції. Перші зручні і легко переносяться, другий тип призначений для бізнесу або власників авто, які в основному заряджаються вдома.
- Функціонал. Дуже зручно коли є функції зміни сили зарядного струму, віддалений моніторинг, відкладений старт, захист від перевантажень і витоків струму.
- Виробник. Найкращі трифазні зарядки пропонують Teltonika, Grasen, ABB, ETEK Electrical, ChargeU, E-LINE, Octa Energy, UGV CHARGERS, Wallbox, Redauto.
- Вартість. Ціна 11-кіловатних портативних пристроїв починається з позначки 8000 грн, настінних 22-кіловатних - від 12 000 грн, підлогового обладнання - від 56 000 грн.