Зміст

  1. Публічні зарядні станції
  2. Домашні зарядні пристрої
    1. Портативні зарядки
    2. Настінні зарядні станції
    3. Окрема лінія
  3. Зарядка для жителів багатоквартирного будинку

Питання "де зарядити електромобіль в Україні" як ніколи актуальне. Кількість електричного транспорту зростає, а з ним і попит на зарядні пристрої. Розглянемо всі можливі варіанти зарядок, які у нас доступні.

Публічні зарядні станції

Знайти зарядну станцію для електромобіля не складно, для цього можна спробувати пошукати в онлайн-картах за запитами "зарядна станція", "електрозарядна станція", "ЕЗС". Або ж пошукати сервіси, які спеціалізуються на зарядній інфраструктурі, наприклад, PlugShare. Цей сервіс показує зарядну інфраструктуру по всьому світу, зокрема і в Україні. Цікаво, що в PlugShare можна подивитися не тільки адресу пункту підзарядки, а й доступні конектори, вартість послуги та іншу корисну інформацію.

В Україні всі пункти підзарядки діляться на безкоштовні та платні. Перші знаходяться на АЗС, парковках, біля ТРЦ, готелів, ресторанів. Найчастіше там завжди великі черги і важко пробитися, а ще, найімовірніше, там просто платна парковка.

Платні знаходяться в таких же локаціях і їх простіше відшукати. Як правило, це мережі зарядних станцій, вони мають свій мобільний застосунок, через який все контролюється та оплачується. Серед них toka, Infinite Charge, YASNO e-mobility, Go To-U, EcoFactor, CHARGEX, TOUCH. Після того як знайдете та встановите додаток, потрібно буде відфільтрувати наявність зарядок за портом вашого електромобіля.

Домашні зарядні пристрої

Вдома ви маєте кілька варіантів для зарядки електромобіля, давайте розглянемо кожен варіант.

Портативні зарядки

На сьогодні, мобільні домашні зарядки - найвигідніший і найзручніший варіант, з яким ви отримуєте багато переваг:

  • можна залишити електромобіль заряджатися вночі;
  • немає залежності від громадської інфраструктури;
  • вартість зарядки набагато дешевша, ніж на комерційній станції.

Але використання домашньої зарядки вимагає розетки з хорошим заземленням, а також, бажано ще докупити захисне реле перегріву і загоряння.

Настінні зарядні станції

Настінні станції набагато кращі за переносні, а все через свої додаткові опції (відкладений старт, можливість керування процесом зарядки через телефон тощо).

Для встановлення настінної станції потрібно:

  • дізнатися, який стоїть автомат - на 16 або 32 ампер;
  • вибрати місце встановлення;
  • дізнатися потужність зарядного пристрою;
  • визначити роз'єм і кількість фаз в автомобілі.

Окрема лінія

Ще один варіант домашньої підзарядки. Для цього потрібно вивести електрику в інше місце, в результаті отримуємо ту саму розетку плюс захисні елементи. Для цього вам обов'язково знадобляться пластиковий або металевий щиток, набір для заземлення, кабель і гофра, розетка, обмежувач перенапруги, диференційний автомат. Необов'язкові елементи щитка: електролічильник, амперметр, подовжувач, якщо щиток на вулиці.

Ці всі варіанти підходять, якщо ви живете в приватному будинку, а що робити людям, які живуть у багатоквартирному будинку?

Зарядка для жителів багатоквартирного будинку

Якщо ви можете змонтувати зарядну точку біля свого будинку, то це буде найкращий варіант. Для встановлення на паркувальному місці в багатоквартирному будинку необхідно отримати дозвіл у компанії, здійснити монтаж відповідно до стандартів електромобільної індустрії та оплатити всі витрати.

Другий варіант - тягнути кабель. Для цього потрібно вибрати місце на території ближче до квартири і просвердлити отвір у стіні, щоб прокласти кабель (краще використовувати щільну гофровану трубу). Також потрібен металевий електричний щиток, у якому буде розташована розетка, і не забувайте про заземлення. Такий спосіб не дуже безпечний, але цілком реальний і можливий.