Зміст

  1. "Чи можу я зарядити свій електромобіль, якщо на вулиці йде дощ?"
  2. Запобіжні заходи під час заряджання електромобіля в дощову погоду

Це одне з найчастіших запитань, яке ставлять власники електрокарів. Зарядка електрикою, це зовсім не заправка паливом: триває годинами, так ще й на вулиці. Всі ми знаємо про те, що вода проводить електричний струм і їхній тандем дуже небезпечний. Але забуваємо, що сам по собі автомобіль - це збірка багатьох компонентів, в яких протікає електрика. Тому, більшість побоювань - просто міфи.

"Чи можу я зарядити свій електромобіль, якщо на вулиці йде дощ?"

Кожен транспорт проєктується під безпечну експлуатацію в будь-яких погодних умовах. Електромобілі та зарядні пристрої оснащені захистом від впливу зовнішніх факторів, зокрема й дощу. Під захистом маються на увазі ізоляція, покриття з гуми та пластику, герметичні роз'єми та інші технології, які гарантують безпеку процесу підзарядки.

Бортова система має кілька вбудованих рівнів безпеки, які запускають подачу електричного струму тільки тоді, коли буде встановлено безпечне з'єднання. Якщо вода все-таки потрапила в зарядний порт, то система одразу ж припиняє подачу електрики і пропонує перевірити правильність підключення.

Електрокари можна абсолютно безпечно заряджати в дощ, сніг та за інших несприятливих погодних явищ. Тож, не бійтеся ударів струму чи того, що пошкодиться електросистема авто.

Запобіжні заходи під час заряджання електромобіля в дощову погоду

Більшість електромобілів мають захист від впливу вологи та опадів, включаючи водонепроникні двері та герметичні з'єднання. Однак, зарядні станції, зокрема, їхні електричні компоненти, також повинні оснащуватися засобами захисту від потрапляння вологи (щоб запобігти короткому замиканню або іншим проблемам).

Якщо говорити про безпеку заряджання електрокара під час дощу або снігопаду, дотримуйтесь деяких запобіжних заходів:

  1. Не залишайте автомобіль заряджатися, якщо він стоїть у воді. Якщо зарядний кабель торкається води, то може трапитись коротке замикання (у разі якщо є хоч найменший пробій). Також, зарядна станція має бути встановлена на непроникній для води поверхні та забезпечена сухим оточенням.
  2. Тримайте зарядний порт сухим і використовуйте водонепроникні кришки, щоб уберегти його від потрапляння води та різного сміття. Важливо, щоб водоналивні отвори були надійно закриті, щоб запобігти потраплянню вологи всередину.
  3. Періодично оглядайте зарядний кабель на ступінь зносу, і в разі наявності пошкоджень бажано його замінити.
  4. Обирайте безпечні місця для заряджання (не ставте авто під деревами або місцями, де може зібратися вода).

Ваша особиста безпека під час заряджання в негоду також залежить від того, як ви дотримуєтеся рекомендацій виробника та чи правильно використовуєте обладнання. Кожному власнику електромобіля потрібно виконувати всі вказівки в інструкції з експлуатації, щоб уникнути можливих ризиків і поломок.

***

Зарядка електричного транспорту під час дощу є безпечною, головне дотримуватися всіх необхідних запобіжних заходів. Сучасні електромобілі та зарядні пристрої мають багаторівневий захист від зовнішніх впливів, що гарантує їхню безпечну експлуатацію в будь-яких погодних умовах.