Зміст

  1. Скільки часу потрібно на підзарядку електромобіля?
  2. Чи можна заряджати електромобіль вночі?
  3. Переваги нічної зарядки електромобіля
  4. Висновки

Зарядна інфраструктура в Україні перебуває на етапі розвитку. Дедалі більше людей переходить на електромобілі, і наразі їх настільки багато, що доводиться шукати альтернативні методи зарядки. Ви анітрохи не прогадаєте, якщо купите особистий зарядний пристрій і будете заряджатися вдома.

Але домашня підзарядка триває дуже довго, займаючи іноді 10 годин, а то й більше. То, коли ж зарядити електромобіль якщо ти з ранку до вечора на роботі? Легше залишити авто на зарядку десь на парковці за певну плату, якщо є така можливість. На громадських станціях цей процес займає півгодини, а то й менше, але тут вже інша проблема. Часто заряджати батарею постійним струмом не можна, бо це зменшує її ресурс. Заряджатися змінним струмом на ЕЗС дуже довго, тому купівля власної зарядки буквально стане вашим порятунком.

Скільки часу потрібно на підзарядку електромобіля?

Щоб дізнатися, скільки часу потрібно витратити на заряджання, потрібно поділити показник ємності батареї електромобіля на потужність зарядного пристрою і число, що вийшло, помножити на 1,3 (цей множник демонструє нелінійність заряджання, оскільки на початку та наприкінці процес йде повільніше).

Приклад: ємність батареї становить 90 кВт/год, потужність зарядного пристрою - 22 кВт, тож повна зарядка АКБ займає (90/22)х1,3= 5,3 години. Якщо ж у вашого електромобіля ще залишився заряд, наприклад 30%, то зрозуміло і час на його підзарядку скорочується на третину.

Також під час розрахунку часу важливо враховувати особливості автомобіля: якщо він підтримує максимальну потужність заряджання в 11 кВт, немає сенсу під'єднувати його до ЕЗС на 22 кВт, оскільки час заряджання ніяк не зміниться.

Чи можна заряджати електромобіль вночі?

Електрокари можна спокійно залишати на нічну зарядку. Річ у тім, що практично в кожному зарядному пристрої є функція автоматичного вимкнення після досягнення повного заряду батареї, а також низка додаткових захистів. Але і тут є свої нюанси.

Для нормальної експлуатації потрібна трифазна розетка в гаражі або на стоянці, яка дасть змогу зарядитися повністю за 7-8 годин. Також, врахуйте можливості домашньої електромережі.

Зарядний пристрій у процесі роботи може сильно нагріватися, тому бажано стежити за його температурою. Звісно, зараз з'явилося багато зарядних станцій, які самі вимикаються в разі будь-якого перегріву.

Переваги нічної зарядки електромобіля

По-перше, підключаючи електрокар до зарядної станції в нічний час, коли тариф найбільш вигідний, можна заощадити на електриці. Але, щоб скористатися нічним тарифом, необхідно встановити двозонний лічильник на електроенергію та укласти двотарифний договір зі своїм постачальником.

По-друге, нічна зарядка дуже зручна, особливо для тих, хто постійно на роботі і немає можливості заряджатися в інший час, а тільки вночі. Нічна зарядка забезпечує повністю заряджений електромобіль вранці, вам не доведеться зупинятися на громадських зарядних станціях для поповнення запасу батареї.

Висновки

  1. Якщо ви не їздите регулярно на роботу або на якісь далекі відстані, або у АКБ велика ємність, вам не потрібно заряджатися щоночі.
  2. Заряджатися в нічний час можна, але бажано в такому разі купувати з додатковим набором захистів, наприклад, контроль низької напруги, захист від витоку струму.